Kampüste Yaşam

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE GENÇ UFUK

Özel Okul değil Özel Bir Okul

01/09/2003 tarihinde Arifiye Mah. Bilir Sk. 16 numaralı binada kapılarını öğrencilerine açan Eskişehir Birey Dershanesi 07/06/2013 yılında hiçbir kuruluşa bağlı olmayan yerel bir isimle GAUSS ( Genç Akademik Ufuk Sayısal Sözel Dershanesi ) adı altında eğitim öğretime başlamış ve 15/04/2015 tarihi itibari ile de Genç Ufuk Lisesi olarak eğitim öğretim yılının bir parçası olarak devam edecektir. Genç Ufuk Lisesi 12 yıllık bir birikim sonucunda ortaya çıkmış gücün kalite ve disiplinli çalışmayla elde edildiğine inanan, eğitim-öğretim ilkelerini "öğretmence" belirleyen ve hiçbir kaygıya kapılmadan ödünsüz uygulayan bir öğretmen kuruluşudur.

Kurumumuz kuruluşunda belirlediği prensiplere sadık kalarak bu günlere gelmiş, yenilikleri takip etmiş, eğitim ve öğretim kalitesini en üste seviyede tutabilmek için gerekli hiçbir yatırımdan kaçınmamış, üniversiteye yerleştirdiği öğrencilerinin ülkesinde ve dünyada saygı duyulan bireyler olabilmesi için gösterdiği çabanın daima arkasında durmuştur. Eğitimde daima öncü olmayı ve en iyisini sunmayı amaçlayan Genç Ufuk Lisesi uzmanlıklarını verdikleri eserlerle kanıtlamış öğretmenleri bünyesinde bulunduran bir özel öğretim kurumudur.Ulaştığı noktayı hiçbir zaman yeterli görmemiş, öğretmenliği, çağdaş yorumlarla ulusallıktan evrenselliğe uzanan Atatürkçü çizgide, profesyonel iş disiplini içinde, bir sanatçı titizliğiyle ve sevgiyle icra etmiştir.

Özel öğretimdeki standartları yükseltip, öğrenciyi ve veliyi yönlendirmede, durum ve olaylara sadece "eğitimci" gözüyle bakarak rehberliğe çağdaş, güncel, gerçekçi ve işlevsel boyutlar kazandırmayı ve bilginin, hiç kıskanılmadan paylaşılacak en yüce ve tek değer

Özel öğretimdeki standartları yükseltip, öğrenciyi ve veliyi yönlendirmede, durum ve olaylara sadece "eğitimci" gözüyle bakarak rehberliğe çağdaş, güncel, gerçekçi ve işlevsel boyutlar kazandırmayı ve bilginin, hiç kıskanılmadan paylaşılacak en yüce ve tek değer olduğunu özümsemeyi ve başarıyı, "öğrenci, okul, aile ve çevre"nin katkılarıyla elde edilen kolektif bir sonuç olarak değerlendirmeyi hedeflemiştir.

Yukarı Çık